Artykuł Bielizna

2010-01-06

Bielizna termoaktywna

1

Specjalistycznym rodzajem bielizny dla sportowców wyczynowych jest bielizna termoaktywna. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie rodzaj bielizny spośród wszystkich dostępnych na rynku bieliźniarskim! Jej twórcy mieli w zamiarze stworzyć bieliznę, w której człowiek będzie osiągał maksymalne rezultaty wydolnościowe przy idealnej temperaturze efektywności wynoszącej dokładnie 37 stopni Celsjusza. Producenci najbardziej zaawansowanej technicznie i jednocześnie najdroższej bielizny stawiają sobie bardzo trudny do zrealizowania cel: stworzenie bielizny, która w przypadku wychłodzenia organizmu (np. po dużym wysiłku psychicznym) będzie podwyższała temperaturę ciała, a w przypadku przegrzania organizmu obniży temperaturę ciała. Wydaje się to nieprawdopodobne, by przykładowo podczas pobytu w ciepłym domu bielizna nas chłodziła, a po wyjściu na mróz zaczęła nas grzać. Jednak dzięki wielu latom pracy takie efekty są możliwe już w dzisiejszych czasach ! Zapoznajmy się z niektórymi technologiami użytymi do stworzenia tak zaawansowanej bielizny. Pierwszą z technologii jest system kanalików powietrznych umiejscowionych wzdłuż całego ciała człowieka. Głównym zadaniem tego super nowoczesnego systemu jest odprowadzanie pary wodnej, co można w przybliżeniu porównać do systemu klimatyzacji, jaki funkcjonuje w naszych domach lub samochodach. Kolejna technologia to komory powietrzne na wysokosci mięśni, które są w najczęstszym użytkowaniu. Będą to przykładowo mięśnie uda. Głównym zadaniem wspomnianych komór jest utrzymywanie korzystnej dla ciała temperatury, podtrzymującej pracę najczęściej używanych mięśni i dających największą z możliwych efektywność ich pracy. Kolejną zaletą tej technologii jest fakt, że nie powoduje ona zatrzymywania potu w skórze jak zdarza się to często przy użytkowaniu bielizny tradycyjnej, lecz razem z parą wodną zbiera go w komorach i w odpowiednim momencie wyprowadza do atmosfery.

W związku z dużym wysiłkiem i wytwarzanym w jego trakcie potem wprowadzono także w niektórych miejscach intymnych jak np. pod pachami specjalistyczne siateczki wykonane z włókna srebrnego, która idealnie chroni organizm przed wszystkimi mikrobateriami zawartymi w ludzkim pocie. System ten sprawia więc, że możemy zrezygnować nawet z drogich antyperspirantów, a mimo wszystko nasz pot nie zagrozi nam w żadnym wypadku. Jeżeli chcemy ładnie pachnieć wystarczy założyć bieliznę termoaktywną i użyć odrobiny perfum, a z pewnością wydzielany pot nie będzie w żadnym stopniu odczuwalny. Wymienione technologie są oczywiście jedynie przykładowe – należą do najczęściej stosowanych przy produkcja bielizny termoaktywnej. Pozostaje jeszcze przedstawić ceny bielizny termoaktywnej, które niestety do najtańszych nie należą. Za komplet składający się z termoaktywnych spodenek oraz bluzy zapłacimy od 150 do 250 złotych, natomiast za same majtki około 20 złotych. Dość wygórowane ceny mogą jednak okazać się nieistotne, gdyż chodzi przede wszystkim o nasze zdrowie i dobrą kondycję psychofizyczną, co z pewnością pomoże nam osiągnąć bielizna termoaktywna.

Komentarze [3]

  • wh0cd588416 wellbutrin xl caverta albendazole online
  • 0
  • tzn, to nie jest do końca materiał "chłodzący" albo "grzejący", izolatory same w sobie nie wytwarzają ani nie zabierają energii tylko utrudniają oddawanie ciepła, albo pobieranie....

   uwielbiam termo (mimo, że nie jestem sportowcem wyczynowym)!
  • 0
  • Wydaje się to nieprawdopodobne, by przykładowo podczas pobytu w ciepłym domu bielizna nas chłodziła, a po wyjściu na mróz zaczęła nas grzać. To prawda, to niesamowite.
  • 29