Artykuł Bielizna

2010-06-19

Bielizna przyszłości

1

Trendy bieliźniarskie non stop idą do przodu. W związku z coraz bardziej wymyślnymi, aktualnymi trendami można zastanawiać się, co w świecie bielizny będzie działo się za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Postanowiliśmy rozwiać chociaż podstawowe wątpliwości w tym niezwykle interesującym temacie. Klasyczny podział bielizny przyszłości daje genezę dwóm grupom prognoz na przyszłość:

 • ludzie całkowicie zrezygnują z czegoś takiego jak bielizna, oddając się jednoczesnemu komfortowi i poddając temu, do czego dąży w zdecydowanej większości współczesna moda bieliźniarska czyli bieliznie jak najbardziej wyzywającej i jednocześnie jak najwięcej odsłaniającej.
 • technika materiałowa i inżynieryjna będzie coraz mocniej się rozwijała. Zostaną wyprodukowane zupełnie nowe rodzaje bielizny, o których do tej pory śnili jedynie Ci, którzy mieli największą fantazję.

Patrząc na obie tezy łatwiej i prawdopodobnie rozsądniej jest skłaniać się ku tej drugiej. Bielizna jest rzeczą bardzo głęboko zakorzenioną w naszym życiu codziennym. Jej obecności nie zauważa jednak bardzo wielu ludzi, co w przyszłości prawdopodobnie się zmieni. Trudno nawet wyobrażać sobie, że taka część bielizny mogłaby zostać usunięta i po prostu niewykorzystywana. Oto kilka bardzo interesujących propozycji projektantów przyszłości, którzy użyli bielizny jako rzeczy służącej do... wszystkiego! Takie innowacyjne pomysły mogą mieć odzwierciedlenie już w najbliższych dziesiątkach lat, wobec czego naprawdę warto się z nimi zapoznać. Bielizna solarna – ten nietypowy strój kąpielowy jednoczęściowy zakładany jest pod ubranie. Przyczepiony jest do niego panel słoneczny, który w przypadku pojawienia się na niebie słoneczka... zacznie czerpać z niego energię i ogrzewać nasze ciało. Nie trzeba chyba dodawać, że model polecany jest wyłącznie na najcieplejsze dni, a paski z bateriami słonecznymi są bardzo ciężkie, choć z pewnością wyczuwalne na całym ciele. Dobrą propozycją jest prawdopodobnie także możliwość wyłączenia urządzenia, gdy będzie nam już zbyt gorąco. Cena nie jest jeszcze znana, a pierwszy tego typu prototyp pojawił się niespełna pół roku temu na targach bieliźniarskich w stolicy Japonii – Tokio.

Biustonosz dbający o serce – konkretnie badający akcje serca w trakcie biegu. Model ten wprowadzany jest już powoli do sprzedaży, a kupować go będą z pewnością przede wszystkim starsze Panie, które nie zapomniały co to duży wysiłek fizyczny. Bardzo dobrze komponuje się on ze specjalnej klasy strojem do biegania. Wszystko produkcji amerykańskiej firmy specjalizującej się w produkcji leków dla osób starszych mających problemy z sercem. Cena to bagatela kilkaset dolarów amerykańskich. Biustonosz antynikotynowy – firma Triumph International produkująca najwyższej klasy bieliznę poszła o krok dalej. Jeden z jej najnowszych produktów to biustonosz antynikotynowy, który w momencie zapalenia przez kobietę papierosa zaczyna wydalać z siebie zapach powodujący natychmiastową chęć odłożenia papierosa. Jest to jednak tylko prototyp, który już niedługo może stać się wielką nadzieją dla osób nagminnie palących papierosy.

Komentarze [6]

  • łoooa, ale zaskoczenie! niektóre zastosowania mogłyby być wykorzystane w czymś innym niż bielizna, ale i tak ciekawie się zapowiada :D
  • 0
  • Apropo bielizny przyszlości - bielizna pielęgnująca skórę? To nie fikcja - na rynku pojawiły się biustonosze, które posiadają takie same właściwości jak balsamy do ciała. Materiały, z których zostały uszyte nasączono proteinami jedwabiu, kolagenem i kofeiną, składnikami używanymi na co dzień w kosmetyce. Jest to nowy nurt w bieliźniarstwie wyznaczony przez markę Milena.

   http://www.naobcasach.pl/a.49581.Milena__bielizna_o_wlasciwosciach_pielegnacyjnych.html

   Może nie jest to bielizna przyszłości, bo jest juz na rynku, ale warto poczytać.
  • 8
  • Bielizna solarna – ten nietypowy strój kąpielowy jednoczęściowy zakładany jest pod ubranie. Przyczepiony jest do niego panel słoneczny, który w przypadku pojawienia się na niebie słoneczka... zacznie czerpać z niego energię i ogrzewać nasze ciało. Nie trzeba chyba dodawać, że model polecany jest wyłącznie na najcieplejsze dni, a paski z bateriami słonecznymi są bardzo ciężkie, choć z pewnością wyczuwalne na całym ciele.- ta bielizna ma swoje plusy :) i nie jest powiedziane w artykule o jakims duzym sloncu :) np jest pogoda taka jak teraz :) wiec nie jest za cieplo na dworze moze z 5 stopni a to nie zmienia faktu ze zimno jest :) a sloneczko ladnie swieci i w takich momentach moze ladnie zawladnac naszym cialem i ogrzewac wtedy tez mozemy pominac ubieranie sie warstwowo na tzw cebulke bo zazwyczaj tak robimy:) wtedy wystarczy ubrac taka bielizne i lapac cieplo z promyczkow slonca ;) polecany jest na najcieplejsze dni ale na chlodniejsze nie jest przeciwskazaniem :)Biustonosz dbający o serce – konkretnie badający akcje serca w trakcie biegu. Model ten wprowadzany jest już powoli do sprzedaży, a kupować go będą z pewnością przede wszystkim starsze Panie, które nie zapomniały co to duży wysiłek fizyczny. tak to jest bardzo wazne bo smiertelnosc na zawaly serca jest ogromna ;( niestety zaliczana jest to choroba do chorob cywilizacyjnych wiec trzeba temu zapobiegac ! ciesze sie ze powstaje taka bielizna ktora pomoze lepiej funkcjonowac calemu swiatu! a pzrede wszystkim CHORNIC ZDROWIE KTORE MAMY TYLKO JEDNO! :) bielizna antynikotynowa- moze i rozwiazanie ale tylko dla grona nielicznego kobiet :) bo niektorych nalogowych palaczy nawet nieprzyjemny zapach nie zniecheci i beda palic dalej :) wiec nie widze w tym konkretnuiejszego celu;)
  • 18
  • Podpisuję sie obiema rekami pod komentarzem avikusi. Nie do końca jednak rozumiem działanie każdego rodzaju bielizny przyszłości. Biustonosz antynikotynowy... ciekawa jestem w jaki sposób będzie on stwierdzał, że to zapaliła pani a nie ktoś kto jest w jej pobliżu... nie rozumiem.
  • 33
  • Bielizna solarna, biustonosz dbający o serce, biustonosz antynikotynowy niesamowite wynalazki. Bardzo pożyteczne ale czy będą popularne używane przez przeciętnego człowieka? Wątpię w to szczególnie że cena musiałaby być bardzo przystępna
  • 2
  • Nie bardzo rozumiem ideę bielizny solarnej.. hmm, przecież jeśli wychodzi słoneczko i jest gorąco to to samo w sobie nas ogrzewa i często sami wtedy szukamy sposobów na schłodzenie, a tu jeszcze coś dodatkowo miałoby ogrzewać ciało? Jak dla mnie to jakiś słaby pomysł :P.
   Jeśli chodzi o biustonosz dbający o serce, to owszem, fajny wynalazek i faktycznie może znaleźć wiele zwolenniczek :) dobrze mieć takie rzeczy pod kontrolą, bo z sercem nie ma żartów, tylko cena sięgająca kilkaset $ może odstraszać.
   Co do biustonosza antynikotynowego to jak najbardziej popieram jego przeznaczenie! Palenie to zło i sama jestem zagorzałą przeciwniczką tej używki, dlatego jeśli nawet coś takiego jak bielizna, miałoby się przyczynić do leczenia z tego nałogu to jestem ZA :)
  • 77