Artykuł Historia

2010-06-15

Bielizna początku dwudziestego pierszego wieku

1

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy już dla Was o bieliznie odnoszącej triumfy w latach 80tych i 90tych. Dzisiaj zajmiemy się prawie aktualnymi trendami bieliźniarskimi, które miały miejsce w latach 2000-2009.

W świecie bieliźniarskim zazwyczaj nie ma ogólników, trendy zmieniają się bardzo szybko i momentami naprawdę trudno za nimi nadążyć. Jak twierdza współcześni projektanci, dwie cechy bielizny dwudziestego pierwszego wieku pozostaną niezmienne przez o wiele dłuższy okres, niż można to sobie wyobrażać A są to:

 • bielizna wspierająca kobiece kształty, wyszczuplająca i sprawiająca, że nawet kobiety nieakceptujące samych siebie będą mogły poczuć się w niej jak boginie piękna
 • bielizna elegancka na każdą porę dnia i nocy, poprzez wykwintną elegancję jak np. koronki podkreślająca atuty każdej z Pań, a wszystko to w rozsądnych cenach

Powyższe dwa, nie da się ukryć – priorytetowe trendy sprawiły, że kobiety dwudziestego pierwszego wieku zaczęły przykładać zdecydowanie większą wagę do doboru bielizny osobistej (o ile rosnące ceny tego typu bielizny i budżet nie przeszkadzał im w takich poczynaniach). Oto kilka przykładów bielizny bardzo popularnej na początku trzeciego tysiąclecia:

 • bielizna push-up – odpowiada ewidentnie pierwszemu z wymienionych trendów, mającemu na celu udoskonalanie sylwetki kobiet. Niektóre badania świadczyłyo tym, że praktycznie co trzecia kobieta nie posiadająca dużego biustu posiłkowała się właśnie takimi stanikami.
 • bielizna termoaktywna– spełniająca jednocześnie dwa wymienione trendy – elegancka i pomagająca kształtować smukłą sylwetkę. Odpowiada powstającemu w dwudziestym pierwszym wieku symbolowi kobiety ćwiczącej, pracującej nad swoim ciałem. Tak naprawdę jednak podkreśla ona także kobiece kształty i prezentuje się bardzo dobrze. Niestety jest bardzo droga.
 • koronkowa bielizna nocna– halki, stringi itp. - wszystko ozdobione delikatnymi koronkami. Właśnie taka bielizna nocna była modna na przestrzeni ostatnich lat. Panie uwodzą mężczyzn w sypialniach jak tylko się da, a tylko najwięksi tradycjonaliści pozostali przy tradycyjnych dwuczęściowych strojach bawełnianych.

Komentarze [4]

  • Fajnie, że zwróciliście uwagę na bieliznę termoaktywną ; ) Śmiesznie wygląda obok staników push-up, ale przecież to są dwa bardzo popularne rodzaje bielizny, może nie potrzeba ich rozdzielać? Marzy mi się jakaś ładna koszulka termo, w róże ; )
  • 0
  • Artykul trafil w sedno :) pieknie ubrane wszystko w slowa :) wiele dobrego opisane i przede wszystkim wyroznione odpowiednie dziedziny ktore byly pomijane :) Bielizna Push-up ;) zbawienie dla kobiet o malym biuscie jak i dla dziewczyn w wieku dorastania totalny przelom! i pomoc na wyciagniecie reki! wiadomo ze nie kazdy jest obdarzony duzym rozmiarem biustu! i niestety wiekszosc kobitek cierpi z tego powodu na ogrome kompleksy! z biustonoszem push-up moga sprawic by czuly sie lepiej psychiczne jak i fizycznie gdzie nawet z checia spojrza na siebie w lustrze ;) sa pewniejsze siebie i przede wszystkim moga godnie przedstawic swoj biust nie czujac sie wytykane palcami co czesto ma miejsce w naszych czasach... Jak wiemy Panowie potrafia tez nie milo zartowac z kobiet o mniejszych biustach slowami "z przodu deska z tylu deska" zenujace ale prawdziwe! dlatego to wyjscie z sytuacji u kobiet badz dziewczyn z takim typem problemow :) w dodatku kobiety ktorym biust opadl np przez ciaze rownie dobrze i pieknie moga eksponowac swoje piersi w takich biustonoszach po mimo nieciekawego i nieproporcjonalnego ksztaltu! i to tez wielkie zbawienie dla nich ! :) tak samo jak majtki push-up powiekszajace posladki :) sa kobiety ktore czuja taka potrzebe i tez moga sprawic sobie komfort psychiczny i lepiej czuc sie w swojej skorze ubierajac takie :) bielizna termoaktywna - super w sporcie w kazdej pogodzie i dla kazdego nie ma ograniczen wiekowy ani plci :) w dodatku moze super wyksztaltowac sylwetke wiadomo ze to tu to ówdzie nam odstaje badz jest za malo :) dlatego jestem bardzo na tak i super ze sa takie artykuly! :)
  • 52
  • Bielizna push-up to istna rewolucja w świecie bieliźniarskim. Nie wyobrażam sobie dzisiaj braku tego typu biustonoszy. Koszulki, koronki do spania to moje ulubione częsci garderoby. Uwielbiam ładnie spać :)
   Bielizny termoaktywna - bardzo ciekawa idea, chciałabym spróbować.
  • 33
  • Wszystko się zgadza! Bez tej bielizny push-up wiele kobiet (a zwłaszcza młodych dziewczyn) topiło by się w kompleksach spowodowanych małym biustem, a tak to mogą coś po oszukiwać, a już na pewno podnieś swoją pewność siebie ;) Co prawda przy tych hmmmmmm... WYJĄTKOWYCH OKAZJACH (:D) i tak wszystko wychodzi na jaw, ale czy to jest takie ważne, gdy mężczyzna naprawdę kocha? ;) przecież podobno nie kocha się za wygląd.
   Bielizna termoaktywna - też jak najbardziej udany wynalazek, mające ogromne wzięcie w dzisiejszej obsesji na punkcie dbania o figurę :) i BARDZO DOBRZE! Jeśli mamy możliwość nieco się wspomóc w dążeniu do tego szczytnego celu, to jak najbardziej to róbmy i korzystajmy z dobrodziejstw owej bielizny :)
   Jeśli chodzi o bieliznę koronkową, to tutaj chyba nie trzeba wiele pisać.. rynek bieliźniarki i popyt na tego rodzaju bieliznę cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przewiduję mu świetlaną przyszłość!! Czasem trzeba sobie dogodzić w jakiś specjalny, wyszukany sposób ;)
  • 82