Artykuł Zdrowie

2011-07-16

Bielizna dla biegacza

0

Ponieważ, w poprzednich artykułach prawdopodobnie ostatecznie zachęciliśmy do biegania, zgodnie z myślą sport to zdrowie, to teraz równie istotna kwestia – bielizna. Kiedy zaczynamy biegać i jesteśmy początkujący, prawdopodobnie mało zwracamy uwagę na to, co ubieramy. Bieganie stało się sportem masowym, jednak niejednokrotnie na ulicy spotykamy nowicjuszy, ubranych w strój zupełnie nie sportowy. My jednak zachęcamy do zainwestowania pieniędzy nie tylko w porządne buty (co jest konieczne!) ale i w dobrą wygodną bieliznę.

  • Bielizna dla biegacza

Tyczy się to w szczególności wszystkich kobiet, których anatomia jest na tyle specyficzna, że bez dobrej bielizny ani rusz! Konieczne będzie kupno sportowego biustonosza, w innym wypadku bóle piersi mogą całkowicie Was zniechęcić. Dobry stanik, mimo że trochę droższy doskonale unieruchamia biust w miejscu, tak że przylega on do ciała. Zazwyczaj jest bardzo miękki i wykonany bez fiszbin, co zwiększa komfort. Jak udowodniła dr Scurr biust kobiet może podczas wysiłku fizycznego poruszać się aż w cztery strony!

Mięśnie klatki piersiowej mają mały wpływ na utrzymywanie go, również delikatne ścięgna nie są w stanie z tym poradzić. Skóra raz rozciągnięta może już nigdy nie powrócić do poprzedniego stanu. Dla tego tak ważne jest, żeby dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza, o odpowiedniej ściśliwości biustu. To nie jedyny element bielizny, nad którym warto się pochylić. Odpowiednia koszulka oraz majtki to druga połowa sukcesu. W sporcie, takim jak bieganie nasz organizm intensywnie się poci, a chyba nie ma nic gorszego niż długie przebywanie w zapoconej koszulce. Bawełna, mimo, że oddychająca i naturalna nie zawsze dobrze się sprawdza, ponieważ utrzymuje wilgoć.

W chłodniejsze dni warto się zaopatrzyć w bieliznę termoaktywną na przykład serii Gatta active. Produkowane są również specjalne majtki, które posiadają kanaliki powietrzne, aby efektywnie odprowadzać wilgoć i zapewnić dopływ powietrza do miejsc intymnych. Na koniec warto dodać, że podstawą tego sportu są stopy, więc o nie należy zadbać szczególnie, zaopatrując się w skarpety sportowe.

  • Bielizna dla biegacza - gatta

Możemy wybrać te ultracienkie, które będą pozwalały stopie oddychać, albo takie które będą miały właściwości prozdrowotne. Warto zajrzeć w tym celu na przykład do sklepu Hike.

  • Bielizna dla biegacza - hike

Komentarze [1]

    • Ciekawy artykuł. Do tej pory nie przywiązywałam wagi do bielizny sportowej, ale chyba muszę to przemyśleć!
    • 0