Artykuł Bielizna

2010-03-24

Bielizna ciążowa cz.2

0

Zgodnie z zapowiedzią po omówieniu rodzajów bielizny ciążowej w pierwszej części artykułu przystępujemy do streszczenia najważniejszych informacji dotyczących pozostałych, dostępnych na rynku rodzajów bielizny ciążowej.

Ciążowy kostium kąpielowy – wbrew pozorom jego wykonanie nie jest banalna. Potwierdza to chociażby fakt, że ciężko jest kupić kostium ciążowy w cenie niższej niż 150 złotych! Jego największym udogodnieniem jest dostosowywanie się do kształtu biustu. Pomaga w tym specjalna konstrukcja, która ucina materiał tuż pod biustem i zaczyna go nieznacznie nad brzuszkiem. Powoduje to mniej więcej tyle, że materiał nie jest zobowiązany do podtrzymywania brzucha w całości, lecz za brzuch odpowiada jedynie mała partia materiału. Ponadto na bokach wbudowane są specjalne zaszewki, które sprawiają, że materiał układa się na skórze delikatnie i nie powoduje żadnego ucisku na brzuchu.

Nocna koszula / pidżama ciążowa – dosyć prosta w budowie. Jej charakterystycznym elementem jest kopertowe wycięcie na brzuch, które umożliwia bieliźnie nie uciskanie najbardziej delikatnych w tym okresie miejsc. Najczęściej materiałem używanym do wykonywania tego rodzaju bielizny jest bawełna z domieszką lycry. Cena nie jest jednak najniższa, a z uwagi na to, że zazwyczaj nawet tego rodzaju bielizny nie sprzedaje się w tradycyjnych sklepach z bielizną trzeba przygotować się na wydatek rzędu 100 złotych.

Figi zakrywające brzuch – specyficzny rodzaj fig, typowy dla ciąży i stylizowany nieznacznie na tak zwane 'majty babuni'. Wykonane są podobnie jak ubrania nocne z bawełny z dodatkiem lycry, a ich charakterystyczną cechą są wycięcia boczne, które umożliwiają rozszerzanie się majtek samoczynnie wraz ze wzrostem biustu. Jest to bardzo wygodne, gdyż każde inne rodzaje majtek nie dają nam swobody rozszerzalności i w przypadku powiększania brzucha po prostu by się rozerwały. Cena odpowiada wysokiej jakości wykonania, choć nie jest strasznie wygórowana i wynosi około 25 złotych Możliwe jest zakupienie tego rodzaju fig nawet w sklepach z bielizną tradycyjną!

Legginsy ciążowe – na koniec coś, co jeszcze na dobre nie weszło na polski rynek, a w innych krajach okazuje się być bardzo przydatne. Gumka bez uciskowa, podobnie jak w rajstopach ciążowych, umieszczona jest bardzo wysoko, a klin boczny w kształcie półokręgu ułatwia rozciąganie się całego materiału w momencie, gdy brzuszek zacznie rosnąć w dość gwałtownym tempie. Ponadto legginsy są bardzo ciepłe i jakością wykonania nie różnią się niczym od tych kupowanych w sklepach tradycyjnych. Cena to około 30-40 złotych, więc można powiedzieć, że mieści się w normie.

Komentarze [5]

  • Zakrywanie ciąży? Stanowcze nie. Mam zamiar chodzić wówczas w stringach i później seksownych figach i chwalić sie brzuszkiem. :)
  • 0
  • taaak, ceny powinny być zdecydowanie niższe, kobiety w ciąży nie powinny sobie niczego odmawiać!
  • 0
  • Tak, ceny powalające - zgadzam sie z moimi przedmówczyniami. Nie tak łatwo jednak zmiescic się w zwykłe majtki, czy leggingsy. Ja miałam z tym problem - nawet koszulki do spania były dla mnie za małe. Byłam skazana na bielizne ciążową, która choc mało elegancka była jednak bardzo wygodna. Szkoda, że służy krótko, bo jest dosyć drogie a potem już się tego nie nosi.
  • 30
  • Wszystko dla kobiet w ciąży!!! Niestety ceny powalają a przecież ciężarna przez parę miesięcy zmienia parę razy rozmiar bielizny
  • 1
  • Wszystko pięknie, fajnie tylko szkoda, że te ceny takie duże... przecież kobieta w ciąży, jest taką samą kobietą jak każda inna, z tym, że z powiększającym się brzuchem i zwykle większymi piersiami. Jednak dla chcącego nie ma nic trudnego i z całą pewnością mogę stwierdzić, że da się zmieścić w normalne legginsy i majtki, za to faktycznie warto było by zainwestować w ciążowe biustonosze, pidżamę oraz stroje kąpielowe (jeśli któraś z przyszłych mam czuje się na siłę śmigać na basenik).
  • 34