Artykuł Bielizna

2010-03-22

Bielizna ciążowa cz.1

0

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam zbiór informacji o bieliznie ciążowej, która będąc jednym z najważniejszych rodzajów bielizny damskiej jest często pomijana przy zakupach i w gruncie rzeczy niewiele kobiet posiada obszerną wiedzę na jej temat. Wiele młodych mam nie zdaje sobie sprawy jak ważne dla ich skóry i dla samego dziecka jest odpowiednie dobranie bielizny ciążowej – postaramy się, aby stan wiedzy w tym zakresie nieustannie wzrastał. Biustonosze ciążowe – charakterystyczną cechą tego typu biustonoszy powinna być rozszerzalność. Jak wiadomo w okresie ciąży biust kobiecy może urosnąć nawet o kilka rozmiarów, dlatego ważne jest aby wykonany był on z delikatnej mikrofibry, która stopniowo będzie rozciągała się razem z naszym biustem i nie będzie powodowała w żadnym stopniu jego deformacji. Wpływa to także na sposób dobierania tego typu biustonoszy, gdyż są one dobierane jedynie według obwodu – tak by nie obciążał on za bardzo kręgosłupa. Nie bierze się pod uwagę rozmiaru miseczki, gdyż z uwagi na specyfikę okresu jest ona w rozmiarze uniwersalnym. Ponadto stosowane są w nich taśmy podtrzymujące ciężki biust, a ponadto cały materiał jest bardzo przyjazny skórze biustu i nie będzie powodował na niej jakichkolwiek uszczerbków. Biustonosze tego typu niestety nie należą do najtańszych i kosztują około 50 złotych za sztukę. Polecamy kupowanie ich bezpośrednio w sklepach z wysokiej jakości odzieżą ciążową, gdyż z uwagi na rzadkość spotykania tego produktu i tak cena nie będzie znacznie się różniła od tej kupowanej w niepewnych jakościowo sklepach. Figi ciążowe – ten rodzaj bielizny z uwagi na swoją delikatność posiada cechy, na które nie przykłada się większej uwagi w przypadku wybierania tradycyjnych fig w okresie poza ciążowym.

Podstawową cechą tego typy fig powinien być delikatny podkrój, który nie będzie uciskał dużego brzuszka. Ważne jest także to, aby były one odpowiednio tzn. dosyć głęboko wycięte, co także będzie wspomagało fakt, że nie będą one miały styczności z brzuchem. W dodatku większość fig ciążowych wykonywana jest z delikatnej bawełny oraz antybakteryjnej mikrofibry, która chroni intymne części ciała przed dostawaniem się jakichkolwiek bakterii. Cena tego typu majtek to około 25 złotych za sztukę i tak jak poprzednio polecamy kupowanie ich w renomowanych sklepach z bielizną ciążową. Rajstopy ciążowe – najnowszy szyk mody w dziedzinie bielizny ciążowej. Konstrukcja tego typu rajstop zdecydowanie różni się od tradycyjnych, a według opisów niektórych producentów bielizny ciążowej mają one nawet właściwości relaksujące! W każdym razie ich największą, widoczną zaletą jest krój. Guma umieszczona jest na specjalistycznym klinie, dość wysoko, co sprawia, że w żaden sposób nie ugniata ona brzuszka. Cena takich rajstop nie jest zazwyczaj wygórowana i wynosi około 15 złotych. W kolejnym artykule będziecie mogli przeczytać dalszą część opisów kolejnych przykładów bielizny ciążowej.

Komentarze [3]

  • super artykuł, to ważne dla kobiet w ciąży, aby nosić odpowiednią, zdrową i kobiecą bieliznę
  • 0
  • Tak, w czasie ciąży możemy z miseczki B przeskoczyc nawet do E :) Znam to z autopsji. Warto zaopatrzyć się w biustonosz z mikrofibry o którym piszecie i specjalne delikatne majteczki. Fajnie, że producenci myslą o przyszłych mamach, w końcu prawie każda z nas w takim stanie była czy będzie i to niejednokrotnie czasem. Ważna jest moda dla karmiących mam, o których nie czytałam jeszcze a bardzo ważnym elementem ich bielizny sa biustonosze chociażby.
  • 30
  • Co do biustonoszy ciążowych to się zgadzam w całej rozciągłości tematu. Faktycznie, biust w ciąży przechodzi duże zmiany i potrzebuje czegoś, co się dostosuje do jego warunków, dlatego naprawdę warto zainwestować więcej pieniędzy w ten specjalny typ bielizny. Jeśli chodzi o figi to chyba zależy od wielkości brzucha, bo zwykłe bawełniane figi bez mocnej gumki też są do przyjęcia i to samo tyczy się rajstop. Jednakże mogą to być tymczasowe zamienniki, bo już w III trymestrze warto zainwestować w te, o których piszecie w artykule :)
  • 27