Kolekcja Bielizna

2012-11-19

Balet inspiracją najnowszej kolekcji Pleasure State na jesień i zimę 2012

1

Balet wydobywa z nas wszystko to, co najszlachetniejsze. Każda kobieta chociaż raz w swoim życiu zapragnęła być tancerką baletową. Projektanci mody wiedzą o tym doskonale. Taniec ten wyraża przede wszystkim dążenie do perfekcji. Idealna, smukła sylwetka, gibkość ciała i swoboda ruchu rozpalają naszą wyobraźnię. Jednak nie tylko przedstawienie winno być idealne. Osobną kategorię tworzą piękne stroje baletnic. Lekkie jak piórko materiały, czystość, przejrzystość – te cechy wciąż inspirują producentów bielizny.

Dlatego właśnie aż w dwóch nowych kolekcjach na jesień i zimę 2012 Pleasure State wykorzystało motyw baletu. Głównym źródłem inspiracji były Balety Rosyjskie – zespół działający głównie w Paryżu na początku XX wieku.

Co najważniejsze, nie trzeba być wielkim pasjonatem baletu, aby rozpoznać motywy z kolejnych przedstawień. W kolekcji Pleasure State Couture utworzono choćby linię Magic Feather z baletu Ognisty Ptak Igora Strawińskiego. Delikatny wzór otwartych skrzydeł od razu przywodzi nam na myśl lekką, unoszącą się nad ziemią baletnicę. Sleeping Princess natomiast to inspiracja baletem Czajkowskiego. Tutaj zastosowano jasne kolory i bogactwo zdobień delikatnych koronek. Nie można przejść obojętnie wobec feeri barw linii Zephyr & Flore – połączenie ognistych kolorów, kwiatów a do tego prosty krój czynią ten komplet wyjątkowym.

  • Balet inspiracją najnowszej kolekcji Pleasure State Couture

Kolekcja Pleasure State VIP to ukłon w stronę kobiet plus size i o dużym biuście. Jest nieco mniej ozdobna i ma bardziej stonowane kolory niż PS Couture. Pokochają ją panie gustujące w klasyce. Uwagę zwraca model zainspirowany Jeziorem Łabędzim – smaku dodaje jasna koronka i prosta forma. W komplecie Lusturize natomiast postawiono na dziewczęcy róż.

Projektanci Pleasure State z pewnością chcieli, abyśmy odnalazły w sobie piękno tańczącej baletnicy. Jestem pewna, że dzięki tym luksusowym modelom żadna z nas nie będzie miała z tym problemu.

  • Balet inspiracją najnowszej kolekcji Pleasure State VIP

Brak komentarzy