Artykuł Ciekawostki

2012-12-10

60 lat marki La Perla

0

La Perla to marka dobrze znana w Europie i w Polsce. Od lat kojarzona jest niezmiennie ze zmysłowością i luksusem. Mając wielu wielbicieli, popularność zawdzięcza pięknym projektom i doskonałemu wykonaniu. Ugruntowanie swojej pozycji na rynku La Perla zawdzięcza przede wszystkim świetnemu marketingowi i dbałości o odpowiednią prezentację swoich produktów. Od 60 lat firma zatrudnia światowej sławy fotografów, którzy tworzą niepowtarzalne i zapadające w pamięć sesje. Dlatego też przyjęło się uważać, że La Perla stoi o kilka poziomów wyżej od konkurentów.

Firmę założyła w 1954 roku Ada Masotti, która, co ciekawe, specjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu gorsetów. Powstanie La Perli zbiegło się jednak w czasie z rewolucją seksualną, która niosła ze sobą oczywiście rewolucję w kobiecej bieliźnie. Od tej pory La Perla nieustannie towarzyszy przemianom kobiecości.

Dla uczczenia 60. rocznicy powstania, La Perla wydała wyjątkową książkę pt. Lingerie & Desire, przedstawiającą historię marki oraz ozdobioną licznymi zdjęciami, dokumentującymi kolekcje tworzone od początków lat 60. Autorami tych zdjęć są m.in.: Alastair Taylor Young, Marino Parisotto, Michelangelo Di Battista, Vincent Peters, Nadir, Macro Emili i Mary Rozz, a historię napisała była redaktorka magazynu „La Perla” - Isabella Cardinali.

Oto kilka przykładów z historii La Perla:

  • 60 lat marki La Perla

Brak komentarzy